230 kiloluk adam önce uçağa sonra trene de bindirilmedi!

British Airways uçağıyla ABD’den Londra’ya uçması engellenen 230 kilo ağırlığındaki obez Fransız vatandaşı Kevin Chenais’in, Londra’dan Paris’e giden Eurostar trenlerine binmesi de kabul edilmedi.

22 yaşındaki Kevin Chenais, ABD’nin Minnesota eyaletinde gördüğü 18 aylık tedavinin ardından British Airways uçağıyla Londra’ya geçmek istedi.

Ancak British Airways gereken sağlık bakımını sağlayamayacağı gerekçesiyle Chenais’i reddedince, Virgin Atlantic Havayolları devreye girdi ve Chenais Londra’ya dönebildi.

Ancak şimdi de Londra-Paris arasında hızlı tren seferleri yapan Eurostar’da Kevin Chenais’i taşımayı reddetti.

Bunun üzerine Manş Denizi’nde feribot seferleri yapan P&O şirketi Chenais’i Fransa’ya taşıyabileceğini açıkladı.

Fransa’nın doğusundaki Ferney Voltaire köyünden gelen Chenais’in geçen ay Chicago’dan dönmesi gerekiyordu.

Babası Rene Fransız medyasına yaptığı açıklamada oğlunun sağlık sorunlarının daha altı aylıkken başladığını söylemişti.

Rene Chenais ayrıca, oğulunun sık sık oksijen almaya, düzenli tıbbi bakıma ihtiyacı olduğunu ve Minnesota’daki bir klinikte hormon dengesizliği tedavisi gördüğünü belirmişti.

Tıbbi bakım kuralları

Kevin Chenais aslında Mayıs 2012’de ABD’ye bir British Airways uçağıyla gitmişti.

Ancak şirket geçen ay, güvenlik kurallarını gözardı edemeyeceklerini açıkladı. Şirket aileyle iletişim halinde olduklarını ve otelde kalmalarını sağladıklarını da vurgulamıştı.

Rene Chenais, bunun üzerine Queen Mary gemisine binip Okyanusu geçmeye çalıştıklarını, ancak ‘tıbbi güvenlik’ yüzünden yine reddedildiklerini belirtti.

Sonunda baba-oğul Virgin Atlantic Havayolları’nın uçağıyla New York’tan Londra’ya uçabildi.

Fransa’nın İngiltere Konsolosluğu’ndan yetkililer baba ve oğlunu Paris’e gitmeleri için bir Eurostar trenine bindirmek istedi.

Ancak Eurostar da, acil durum anında Manş Tüneli’nden bütün yolcuları tahliye etmelerini gerektiren güvenlik kurallarına karşı çıkamayacağını açıklayarak Kevin Chenais’i trene bindirmeyi reddetti.

Feribot şirketi P&O ise yardım etmekten mutlu olacaklarını söyledi. Açıklamada ‘Tıbbi ihtiyaçları olan insanları taşımaya hazır olduğumuz için bizim için çok kolay olacak’ denildi.

–Metin Alıntı–  www.bbc.com/turkce/haberler/2013/11/131120_obez_fransiz

–Görsel Alıntı– news.fluege.de/a-bis-z/breitere-flugsitze-kevin-chenais/62680.html

Siz Ne Dersiniz?

%d blogcu bunu beğendi: