Paylaşalım , Hafifleyelim

Sevgili Arkadaşlar,

Ben 40’ lı yaşların başında, kilo problemi ile bir ömür uğraşmış, ancak artık bu problemi çözmekte sona çok yaklaştığını hisseden bir kişiyim. Şu anda 70 kilodan fazla fazla kilom var.

Ve başlangıçta zorlu, ancak keyifli ve uzun bir yolculuk olan zayıflama yolculuğuna çıktım. Bu yol kolay değil, ancak bunca senedir denediğim bütün zayıflama metotlarında, diyetlerde ve diğer zayıflama yöntemlerinde 50 kilo verdim, 60 kilo aldım; 20 verdim 30 aldım…Dile bile kolay degil, toplamı 632 kilo ediyor ömür boyu alıp verdiğim kiloların…Ve gördüm ki kilo vermek ve verdiğiniz kiloyu korumak, gerçekten bir dost işi; ekip iŞİ. Ekip derken, en başta; sizin gibi aynı hedefi paylaşan – yani kilo vermeye çalışan kişileri kast ediyorum.

Şu anda, bütün bu tecrübelerimin de birikimi ile, “Duodenal Switch” olarak bilinen bir obezite ameliyatı geçirdim, ve düzenli olarak kilo veriyorum. Ameliyatımı olalı geçen 4 ay içerisinde 69 kilo verdim.

Gönül rahatlığı ile belirtmem gerekir ki; bu ameliyat ve sonrası dahi müthiş bir ekip işi. İş ameliyat olmakla bitmiyor. Ameliyattan sonra, diyetisyeninizle, psikologunuzla, doktorlarınızla, ve hatta bu ekibin duzenlediği hasta destek grupları ile iletişim içinde olmalı ve kendinizi konunun içinde tutmalısınız. Sizinle aynı yoldan geçmiş olan kişilerin tecrübelerin paylaşmak çok büyük bir destek ve moral.

Bloğumla amacım gerçekten kilo vermeye çalışan, veya fazla kilosu olan kişilere ışık tutmak, tecrübelerimi paylaşmak. Ufacık olsun bir yardımım veya faydam olursa ne mutlu bana.

Hatta sizler de katkıda bulunsanız, kendi kilo verme süreçlerinizle ilgili yorumlarınızı fikirlerinizi paylaşsanız, paylaşarak çoğalsak ne kadar güzel olur.

GELİN BİRLİK OLALIM, KİLOLARDAN HEP BİRLİKTE EL ELE KURTULALIM.

Sevgilerle…

%d blogcu bunu beğendi: