Stil Danışmanı – Hem Rahat Hem Şık, Bedenimize Uygun Nasıl Giyinebiliriz?

Merhaba Sevgili Tonton Hanımlar;

Yaşınız ve Beden ölçünüz ne olursa olsun, muhakkak bir stiliniz olsun.

Güzel ve şık görünmenin yolu zayıflamaktan geçmiyor. Doğru kıyafetler ile daha şık ve havalı olabiliriz.

Sloganımız; Büyük beden olabilirim ama aynı zamanda havalı da olabilirim.

Büyük beden kadın her şeyi giyebilir, her rengi giyebilir, yeter ki vücudunu tanıyıp, doğru bölgelerinde doğru kombinasyonları yapabilsin.

Birinci en önemli kural, vücudumuzu tanımalıyız ve dikkati sorunlu bölgemizden uzaklaştırıp, güzel olan bölgemize çekmeliyiz.

Hem rahat hem şık bedenimize uygun nasıl giyinebiliriz?

Büyük beden kadınların sorunlarını çözecek 10 ana kural;

 1. Kendinize Güvenin,

2.Vücudunuzu tanıyın,

3.Doğru iç çamaşırı giyin,

4.Kendi bedeninizi giyin,

5.Büyük desenli kıyafetlerden kaçının,

6.Aksesuarların gücüne inanın,

7.Saç modelinize dikkat edin,

8.Renkleri doğru yerlerde kullanın,

9.Hafif topuklu ayakkabılar tercih edin,

10.Kaba ve kalın kumaş yerine dökümlü & hafif lycralı kumaşlar giyin.

Büyük beden vücut tipleri;  Siz hangi çiçeksiniz? Önce bunu belirleyelim. Vücut şekilleri 4’e ayrılıyor.

Lale vücut tipi (Üçgen) ;  Omuzlarınız kalçanızdan daha dar olduğu için vücut şekliniz Lale.

Dikkat edilmesi gereken; Geniş bir omuz hattı oluşturarak, üst bölgenizi ortaya çıkartmak ve alt yarınızın vurgusunu azaltarak siluetinizdeki dengeyi sağlamak olmalıdır. Yani basen kısmını küçült ve üst dekolte bölgenizi öne çıkartın.

Lilyum vücut tipi (ters üçgen); Omuzlarınız kalçanızdan daha geniş olduğu için vücut şekliniz Lilyum.

Dikkat etmemiz gereken; Omuzlarınızı daraltmak ve geniş omuzlarınızla uyum sağlayacak şekilde kalçalarınızı genişletmek ve belinizi daha çok ortaya çıkartmak olmalıdır. 

Orkide vücut tipi (Kum saati) ; Omuzlarınız ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükte. Belirgin beliniz var. Dikkat etmemiz gereken; Omuzlarınız ve kalçanız orantı dolayısıyla belinizin inceliğini vurgulamaya çalışmalıyız.

Papatya vücut tipi ( Kare) ; Omuz, bel ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükte. Bel oyuğunuz yok. Dikkat etmeniz gereken; Omuz, bel ve kalçanızdan gözü uzaklaştırıp, dikkati bacaklarınıza çekmeliyiz. Vücutta dengeyi sağlamaya özen göstermeliyiz.

Bu hafta modaya genel bir bakışımız oldu.  Bundan sonraki yazılarımda bu vücut şekillerini tek tek inceleyeceğiz. Çirkin ve şişman kadın yok. Doğru giyinmeyi bilmeyen kadın var.

Aklınıza takılan her konuda ben buradayım.. Unutmayın..

Sevgiler;

Melike Çarpatan

 

Stil Danışmanı – Hem Rahat Hem Şık, Bedenimize Uygun Nasıl Giyinebiliriz?” için 5 yorum

 • 30/06/2017 tarihinde, saat 20:35
  Permalink

  Tekerlekli sandalyedeyim 42 bedenin olculerim oranlı,nasıl giymemi tavsiye edersiniz tskler

  • 02/07/2017 tarihinde, saat 10:00
   Permalink

   Melike carpatan: Merhaba Dilek hanımcım, vücudunuz orantılı olduğu için ne kadar şanslısınız. Tekerlekli sandalyeniz olduğu için pratik kıyafetler giymeniz sizi daha rahat hissettirecektir. Elbise giymenizi öneririm. Tam vücut bedeninizde olan elbiseler tercih ediniz. Bedeninizden büyük elbiseler, sizi hantal gösterebilir. Bedeninizden küçük elbiseler ise sizi daha kilolu gösterebilir. Bu arada seçtiğiniz elbisenin yakasını v olarak tercih ederseniz, boynunuzu daha uzun gösterir. Umarım faydalı olmuştur. Sevgilerimi sunarım?

 • 02/07/2017 tarihinde, saat 11:34
  Permalink

  Merhabalar Melike Hanımcım. Tarif ettiğiniz üzere ne yazık ki kare vücut tipine sahibim. Çok zor . Giydiğim hiç bir şey yakişmiyor. Genelde şort ya da pantalon ve bol tshirtlerle geziyorum. Ne önerirsiniz . Teşekkürler sevgiler

  • 03/07/2017 tarihinde, saat 16:21
   Permalink

   Merhaba Serpil Hanımcım,

   İlk yazımda dediğim gibi önce vücudumuzu seviyoruz ve kendimize güveniyoruz. “Ne yazıkki kare vücut tipliyim” demiyoruz. Elbet vücudunuzda beğendiğiniz bir yer vardır ve bizim çabamız bu beğendiğimiz yeri ortaya çıkartmak..
   Haftalık yazı dizimde her hafta bir vücut tipini detaylı bir şekilde anlatacağım, ancak madem önce davrandınız, bir kaç tüyo vereyim; madem şort giymeyi seviyorsunuz o zaman renkli yada küçük desenli şortlar tercih edin, bu sefer dikkatleri kare vücudunuza değil, belden aşağı kısmınıza çekmiş olacaksınız, giydiğiniz tshirtlerin yakalarının v yaka olmasına dikkat edin. Hem boyunuzu hemde boynunuzu uzun gösterecek. Kemer kullanmaktan kaçının.
   Şimdilik bu kadar. Devamı için yazı dizisini takip etmenizi rica ediyorum. Vücudunuzla barışık olduğunuz güzel günler diliyorum..
   Sevgiler
   Melike çarpatan

   • 05/07/2017 tarihinde, saat 09:11
    Permalink

    Merakla yeni yazılarınızı bekliyorum. Teşekkürler sevgiler ❤

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: