Stil Danışmanı – Lale Vücut Tipi

Merhaba Sevgili Tonton Hanımlar;

Umarım her hafta yazılarımı takip ediyorsunuzdur. Ve kendi vücut tipinizi bunlardan birine göre keşfetmiş olacaksınız.

Bu haftaki yazımda Üçgen ama benim deyişimle, Lale vücut tipini inceleyeceğiz.

Eğer omuzlarınız kalçanızdan daha dar ise o zaman, sizin vücut şekliniz  Laledir.

 

 

En çok dikkat edilmesi gereken; geniş bir omuz hattı oluşturarak, üst bölgenizi ortaya çıkartmak ve alt yarınızın vurgusunu azaltarak siluetinizdeki dengeyi sağlamak olmalıdır. Yani basen kısmını küçült ve üst dekolte bölgeni öne çıkart.

 

Peki Bunu nasıl sağlarız dediğinizi duyuyorum. Tabi ki yine bir illüzyon yapacağız.

Üst bedeninize kullanacağınız ürünlerin kol, yaka, omuz detaylı ürünler olduğuna emin olunuz. Mesela, omuz kısmı fırfır detaylı bluzlar, kol detayı abartılmış tunikler, omuz başları ya da üst kollarda kullanılan kat kat kumaş detaylı gömlekler tam siz lale vücut şekillilere göre.

 

 

Biz vücudumuzda denge sağlayacağız, Lale vücut şeklinde dengeyi üst bedeni hareketlendirerek sağlayabiliriz

 

 

 

Bununla beraber, alt bölgemizi geri plana atalım, bunu da koyu renk ve iddiasız pantolonlar ile sağlayabiliriz. Ya da Etekler ile. Ancak etek ve pantolon kullanımında başka bir konu devreye giriyor. Bacak boyumuz, kalça yapımız. Alt bölgenize seçeceğiniz ürünler tamamen sizin boyunuza uygun olacak şekilde seçilmelidir.

Bu konu çok kapsamlı bir konu olduğu için bunu ayrı bir hafta uzun uzun anlatmak isterim.

 

Ayakkabı seçimlerinde her zaman tercihim, hafif topuklu ayakkabılar olur. Artık bunu anlamışsınızdır. Hem daha kadınsı hem de bacakları ince gösterip, bacak boyunu uzatıp, kalçayı daha dar göstermeye yarıyor. Yani küçücük bir topuk ne illüzyonlar yaratıyor. Ama çok dikkat edin, eğer boyunuz kısa yada ayak bileğiniz kalın ise, bilekten bağlı ayakkabı tercih etmeyin. Vücudunuzu bölüp sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir, eğer kalın bir bileğiniz var ise, tüm dikkatleri kalın olan ayak bileğinize çekmiş olursunuz.

            Aksesuar seçimi de bir o kadar önemlidir.

 

 

Takılarda üst bedene dikkat çekecek abartılı takılar kullanınız. Dikkat çekmek istediğiniz bölgeye yoğunlaşıyoruz hep ve o bölgeyi zenginleştiriyoruz.

 

Sevgili Tonton Laleler, umarım faydalı olmuştur.

Aklınıza takılan her soruda ben buradayım. Unutmayın 🙂

Stil Danışmanı Melike ÇARPATAN

 

%d blogcu bunu beğendi: