Stil Danışmanı – Vücut Tipleri (1)

Merhaba Sevgili  Tonton Hanımlar;

Geçen hafta genel olarak dikkat etmemiz gereken ana kurallardan bahsetmiştim. Hepinizin okuduğunu ve kendiniz için bir şeyler bulabildiğinizi umuyorum.

Bundan sonraki 4 hafta vücut şekillerini detaylandıracağım.

Bu hafta ki vücut şeklimiz Kum saati ama ben bu vücut şekline orkide diyorum. Neden böyle garip isimler verelim güzel vücudumuza değil mi?

Orkide Vücut tipi: 

Bence en seksi vücut şekli orkide. Çok şanslısınız ki güzel ortaya çıkartmaya değer bir beliniz var. Omuzlarınız ve kalçalarınız yaklaşık aynı büyüklükte. Belirgin beliniz var.  Dikkat etmemiz gereken; Omuzlarınız ve kalçanız orantı dolayısıyla belinizin inceliğini vurgulamaya çalışmalıyız.

Peki orkide vücut tipi neler giymeli?

Bel kısmı oturan pensli gömlekler, V yakalı lycrası az olan bluzlar giyin.  V yaka, boyunuzu ve boynunuzu uzun gösterir.

Ayrıca kalçanızı kapatacak kadar uzun, şifon tunikleri belinize takacağınız bir kemer ile kombinleyin. Dikkatler belinize gelsin, Kalçadan ve göğüsten gözler uzaklaşsın.

 

 

 

 

Belinize iyi oturmuş diz üzerinde ya da daha kısa olan kalem etekler.

A formundaki etekler kalçayı kamufle edip, bele dikkati çeker.

Bele oturan elbiseler sizin vazgeçilmez parçalarınızdan olsun. Kombinlenmesi de kolay, aksesuar ile zenginleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Paçası hafif ispanyol ya da düz paçalı gelen koyu renk pantolonlar kalça bacak dengesini sağlayacaktır. Topuklu ayakkabı ile kullanırsanız, boyunuz uzun, bacağınız ince ve kalçanız dar görünecektir. Ayakkabınızın rengi pantolonunuzun rengi ile aynı olursa, deneyin bakın, boyunuz nasıl birden uzayacak?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalın kemer belimizi ortaya çıkartmanın en güzel yolu. (Ama dikkat kemer belin en ince yerinde olmalıdır)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullanacağınız aksesuarlarda önemli, uzun madalyon kolyeler kullanırsanız gözü orta bedene çekmiş olursunuz.

 

Giyim bir illüzyon. Vücudunuzu tanıdığınız sürece, her istediğinizi giyinmekte serbestsiniz. Yalnız bunu yaparken bir stilinizin olması çok önemli. Yaşınız ve beden ölçünüz ne olursa olsun, muhakkak bir stiliniz olsun.  Güzel ve şık görünmenin yolu zayıflamaktan geçmiyor. Doğru kıyafetler ile daha şık ve havalı olabiliriz.

Aklınıza takılan her soruda ben buradayım .. Unutmayın 🙂

Sevgiler;

Melike Çarpatan

%d blogcu bunu beğendi: